گز اصفهان
جمعه , اردیبهشت ۳ ۱۴۰۰
خانه / گز بلداجی / خرید گز بلداجی اصفهان از کارخانه

خرید گز بلداجی اصفهان از کارخانه

گز از خوشمزه ترین سوغاتی های استان اصفهان به حساب می آید که سال ها با نام بلداجی که شهری در استان چهار محال و بختیاری و خاستگاه اصلی گز ممکن است محسوب گردد گره خورده است. هرچند تولید گز در برخی کارخانه های اصفهان با نام گز بلداجی اصفهان به گوش هموطنان آشنا تر می نماید. گز بلداجی اصفهان را می توانید از ما خریداری کنید.

خرید گز بلداجی اصفهان از کارخانه

طرز تهیه گز بلداجی

طرز تهیه گز بلداجی گز اصفهان از شیرینی جات محبوب ایرانی ها به حساب می آید که سال هاست در محافل رسمی و مهمانی ها مردم ایران کام خود را با آن شیرین می نمایند. همچنین این شیرینی را همراه با نوشیدنی های گرم به ویژه چایی میل می کنند‌. در این نوشتار برای آشنایی بیشتر شما به اختصار شیوه تولید گز بلداجی توضیح داده می شود.

برای تهیه گز برای ۱۵ نفر به صد و پنجاه گرم مغز پسته، دویست و پنجاه گرم شکر، پنج عدد سفیده تخم مرغ، یک قاشق غذاخوری گلاب، سیصد گرم گلوکز مایع ( بادکا)، کمی آرد و یک پیمانه آب نیاز است.

در گام نخست سفیده های تخم مرغ را جدا کرده و در یک کاسه جدا بگذارید و آن قدر هم بزنید تا به طور کامل سفت گردند. در مرحله بعد شکر را به همراه یک پیمانه آب داخل یک قابلمه گذاشته و آنقدر هم بزنید تا کاملا شکر در آب حل شود و حالت شربت پیدا کند.

در مرحله سوم بادکا را به شربت شکر بیفزایید. توجه کنید چنانچه مواد درون قابلمه با افزودن بادکا بالا آمد بایک قاشق که بهتر است چوبی باشد آن را هم بزنید. هم زدن را تا آنجا ادامه دهید که مخلوط شما شکلی غلیظ کش دار پیدا کند. هم زمان حواستان باشد  از شروع کار شعله اجاق گاز روی حالت معتدل باشد.

در گام بعد ظرفی حاوی آب یخ تهیه کرده و در مجاورت قابلمه قرار دهید و به اندازه دو قاشق از محتوای قابلمه درون ظرف بریزید. اگر دیدید که مخلوط درون آب یخ شکل شکننده به خود گرفت باید قابلمه را از روی گاز بردارید و همچنان آن را هم بزنید.

سپس دو قاشق از مخلوط گز را همراه با گلاب درون سفیده های تخم مرغ ریخته و هم بزنید. بعد از آن سفیده ها را به طور کامل داخل مخلوط ریخته و آن قدر هم بزنید تا مواد کامل با هم ترکیب شده و کاملا یکدست گردند.

دوباره قابلمه را روی اجاق گذاشته و دمای آن را روی ملایم بگذارید و به هم زدن مخلوط گز  آنقدر ادامه دهید تا مخلوط گز به طور کامل سفت گردد و مغز پسته را نیز به آن بیفزایید. سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید و پس از خنک شدن ببینید حالت چسبندگی دارد یا نه. اگر داشت به هم زدن و گرم کردن ادامه دهید و اگر نداشت آن را از روی حرارت بردارید و دیگر هم نزنید. کمی آرد به آن بیفزایید. گز آردی شما آماده است‌.

کارخانه تولید گز بلداجی اصفهان

کارخانه تولید گز بلداجی اصفهان بازار فروش خوب گز بلداجی اصفهان در خود استان و سراسر کشور سبب شده است که کارخانه های متعددی به تولید، عرضه و فروش این شیرینی خوشمزه بپردازند و می تواند گفت این مسئله بازار گز را بیش از پیش داغ و رقابتی نموده است.

شرکت ما نیز در این راستا به تولید گز بلداجی اصفهان و عرضه و فروش آن به صورت آنلاین می پردازد. می توانید این محصول را از سایت ما خرید کنید و  رب منزل خود تحویل بگیرید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
صنایع غذایی آرتا
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120518588
شماره تلفن ثابت:03134460651
پست الکترونیکی: info@artagaz.com

مطلب پیشنهادی

صادرات بهترین گز بلداجی

صادرات بهترین گز بلداجی در حجم زیاد و وسیعی به کشور های همسایه صورت می گیرد که بخش قابل توجهی از درآمد حاصل از فروش گز بلداجی مربوط به بخش صادرات آن می باشد. گز

دیدگاهتان را بنویسید